VIP Magazin
Print
Print
Print
Print

Omul anului 2012


Stop voting!



Revista „VIP magazin”, tradiţional deja, face totalurile anului prin a decide cine a fost „Omul anului” acum şi în 2012, pentru că noi suntem cel mai în măsură să decidem cine a fost cel mai bun în domeniul. Şi asta împreună cu cititorii noştri, care vor putea alege „Omul anului” la fiecare dintre cele zece nominalizări propuse de noi, urmând să voteze pe www.vipmagazin.md.

(Proiect de Sergiu Gavriliţă. Text: Marcel Toma. Coordonator: Simion Ciochină)

Partenerul proiectului:






Puteţi vota online o singură dată pe zi în sistem click, acordând un vot participantului preferat, iar dacă doriţi să acordaţi mai multe voturi, expediaţi un SMS la numărul scurt  2320 (tarif 10 lei inclusiv TVA egal cu 10 voturi). Textul mesajului în format corect va conţine doar numele participantului, de exemplu – Dorin Recean. Numele participantului trebuie scris fără diacritice. Serviciul este disponibil pe tot teritoriul Republicii Moldova, pentru abonaţii „Orange” şi „Moldcell”.


Puteţi vota
până pe data de 1 decembrie 2012, ora 18.00.


Puteţi vota o singură dată pe zi on-line. Voturile trucate vor fi anulate.
Puteţi vota prin SMS nelimitat.

Vezi care sunt oamenii anului 2011

Vezi care sunt oamenii anului 2010



 Comentarii: CommentsTitleIcon

CSD <3
Dan   -  
09 Noiembrie 2012, 18:33
Sus ↑
Respect!!!!!!
Moraru Dorin   -  
09 Noiembrie 2012, 18:35
Sus ↑
v
c   -  
09 Noiembrie 2012, 18:41
Sus ↑
sunt foarte multe personalitati pe care nu le-ati inclus. Halal de asa top, a trebuit sa aleg din "raul mai putin mic".
mircea   -  
09 Noiembrie 2012, 19:13
Sus ↑
10 puncte pentru Diana Guja
Dumitru   -  
09 Noiembrie 2012, 19:31
Sus ↑
Iubesc Moldova , dar nu aceasta in care traiesc acum . Prea multa popularitatea pnt oameni de nimic.
Sergiu   -  
09 Noiembrie 2012, 19:33
Sus ↑
Anishoara mult succes ...
Corina   -  
09 Noiembrie 2012, 19:45
Sus ↑
As prefera sa vad si alte feti, dar ne multumim si cu asta.
Roman   -  
09 Noiembrie 2012, 19:58
Sus ↑
Ana multa bafta
vipsi   -  
09 Noiembrie 2012, 20:21
Sus ↑
parerea mea
eu   -  
09 Noiembrie 2012, 20:23
Sus ↑
Slab. N-am din ce alege.
Andriusha   -  
09 Noiembrie 2012, 20:32
Sus ↑
ce cauta iar angela gonta acolo?in tara asta mai exista si alte prezentatoare!?
si cum natalia barbu poate fi femeia anului?????asta da prostie mare!
idiotism   -  
09 Noiembrie 2012, 20:49
Sus ↑
i
ion   -  
09 Noiembrie 2012, 21:25
Sus ↑
Bafta tuturor, in special celor pentru care am votat.

VIP Magazin, sunteti bravo, sunteti unica publicatie pe care nu am incetat sa o citesc de la bun inceput, doar online, pentru ca ma aflu la 3000 de km de voi. Ma bucur sincer pentru succesele voastre, sentiment alimentat si de amintirile despre facultate, caminul 6 si Grupul de Presa FLUX.

Corina Barladean   -  
09 Noiembrie 2012, 22:17
Sus ↑
pentru ATITUDINE si DETERMINARE
nelu   -  
09 Noiembrie 2012, 22:22
Sus ↑
Mardare si Lilia Calancea merita totul!
natu   -  
09 Noiembrie 2012, 23:07
Sus ↑
total de acord cu cei ce zic ca nu sunt chiar personalitatile acestea oamenii anului in Republica Moldova.Si cum sa mai zis-alegem din cei rai,pe cel mai putin rau)
Eduard   -  
09 Noiembrie 2012, 23:38
Sus ↑
:)
Cristina   -  
09 Noiembrie 2012, 23:39
Sus ↑
am facut alegerea
citizen   -  
10 Noiembrie 2012, 00:10
Sus ↑
CSD 4ever (^^,)
Igareok   -  
10 Noiembrie 2012, 00:17
Sus ↑
o alegere asa de proasta ca nici nu mai merita un comentariu!
Eu   -  
10 Noiembrie 2012, 00:31
Sus ↑
La businessman-ul anului doar dl. Butnaru - ok, restul pot fi nominalizati in fiecare an pentru ca companiile care le reprezinta sunt unele din cele mai mari si influente din R.M.
Femeia anului - Natalia Barbu???? Cu ce ocazie??? Celelalte - da. Votat dna. Gherman.
Chiar nu am inteles ce cauta cei plasati la categoria rebelul anului. Un nationalist, un statalist, fiica marelui Sulac si un comunist mai putin cunoscut. Ce au schimbat acesti oameni in tara noastra?? Cum sa alegi??? Trebuia sa puneti si optiunea "nimeni".
La artist - Nafornita si Parfeni - ok. Lopez si Josan ce au facut anul acesta? Votat Nafornita.
La descoperire - toti diferiti. Votat CSD, au facut mai multe intr-un an decat multi altii in 5.
Pe scurt - satisfacator. Organizatorilor si autorilor proiectului bravo.
Dusman   -  
10 Noiembrie 2012, 02:02
Sus ↑
la bloggeri ,unde e gabi sofia volociuc?sau ea a fost descoperirea anului trecut?
daniela   -  
10 Noiembrie 2012, 03:44
Sus ↑
Dragos, rebelul anului. Iuhuuu!!!
Ala de langa Prut, imbracat in verde   -  
10 Noiembrie 2012, 07:32
Sus ↑
n-ai pe cine alege...
tare-tare slab si neinspirat clasamentul
natalia   -  
10 Noiembrie 2012, 09:17
Sus ↑
HEPSİ SAYGI DEGER İNSANLAR:.
BEN   -  
10 Noiembrie 2012, 09:30
Sus ↑
blogerii anului sunt alesi dupa ce criteriu??? nici unul nu este demn de a fi votat. poate blogerul saptamanii ati vrut sa scrieti?
rodica   -  
10 Noiembrie 2012, 09:38
Sus ↑
Dragos Galbur, Carlas Dreams :))
vera   -  
10 Noiembrie 2012, 10:45
Sus ↑
De ce la categoria "Rebelul anului" aţi inclus practic numai homofobi? Ăsta e trendul?
http://www.curaj.net/?p=78731
Vasile   -  
10 Noiembrie 2012, 13:17
Sus ↑
Nu cred ca e un top reusit. Consider ca la multe persoane nu le este locul aici si respectiv de multe ati uitat.
Cristina   -  
10 Noiembrie 2012, 17:48
Sus ↑
Carla's
aliona   -  
10 Noiembrie 2012, 19:39
Sus ↑
Bravo Stela,succes,suntem alaturi de tine noi cei care te apreciem
Valentina   -  
10 Noiembrie 2012, 20:51
Sus ↑
Da votarea va fi cinstita s-u cum in parlament???
Dina   -  
10 Noiembrie 2012, 22:05
Sus ↑
am obosit de gonta asta
x   -  
10 Noiembrie 2012, 23:23
Sus ↑
10000000000000000000000 de puncte pentru Dorin Chirtoaca.
Lucian   -  
10 Noiembrie 2012, 23:29
Sus ↑
1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 de puncte contra Dorin Chirtoaca.
Spravedlivosti   -  
11 Noiembrie 2012, 01:52
Sus ↑
Carla'sDreams si Catalin Josan best respect ! !
Anonim   -  
11 Noiembrie 2012, 10:10
Sus ↑
Stela Popa trebuie sa fie pe primul l
In urma cu cateva zile Stela Popa avea mai multe voturi decat are acum. Ce s-a intamplat? Unde au disparut voturile de-a aparut Gonta asta pe primul loc?
Mirela   -  
11 Noiembrie 2012, 11:49
Sus ↑
CSD the best!!!!
A.T.   -  
11 Noiembrie 2012, 12:35
Sus ↑
Stela Popa
Ioan MONTANE   -  
11 Noiembrie 2012, 16:39
Sus ↑
Ce canalie a schimbat locul STELEI POPA cu gonta.
C-tin   -  
11 Noiembrie 2012, 17:07
Sus ↑
мне понравилось
дмитрий   -  
12 Noiembrie 2012, 11:09
Sus ↑
SUPER
LUDMILA   -  
12 Noiembrie 2012, 12:16
Sus ↑
Victor Chironda e cel mai bun blogger! Ză băst of ză băst! Numai Victor luptă pentru ADEVĂR!!!1111
Jora Kardan   -  
12 Noiembrie 2012, 13:23
Sus ↑
Pentru Viktor!!!! He's the best! Jora, eu te sustin!
Lya   -  
12 Noiembrie 2012, 13:51
Sus ↑
Votam intens pentru Marian Lupu deoarece el este omul faptelul si nu a vorbelor spuse in vint!!
Iuliana)))   -  
12 Noiembrie 2012, 14:39
Sus ↑
Da... Carlas Dreams tot o luat medalii olimpice?
Balonash   -  
12 Noiembrie 2012, 15:01
Sus ↑
votat
Ada   -  
12 Noiembrie 2012, 21:27
Sus ↑
stela popa!!!!
colegi   -  
12 Noiembrie 2012, 22:07
Sus ↑
georgeta mir
valeryc   -  
12 Noiembrie 2012, 22:24
Sus ↑
Carla`s Dreams
*   -  
12 Noiembrie 2012, 22:45
Sus ↑
De ce Doina Sulac este nominata la rubrica Rebelul anului?
Ana   -  
13 Noiembrie 2012, 13:20
Sus ↑
Mai lasati-ne cu holograme construite pt propaganda, gen Stela Popa. Ne-am saturat si de ea si de Gonta, sunt nenaturale. Mihaela Gherasim aduce un suflu proaspat, ori puteau fi valori mai autentice:Nata Albot, Lilu, ori Lia Bejenaru
Eugenia   -  
13 Noiembrie 2012, 13:55
Sus ↑
Marian Lupu politician de nota 10!
Vispa   -  
13 Noiembrie 2012, 14:01
Sus ↑
Georgeta Mir-bravo!La anii ei...si munca grea-bravo!!
Svetlana   -  
13 Noiembrie 2012, 14:30
Sus ↑
Левый и купленный опрос.ПКРМ-лучшая народная партия.Остальные разрушители.
комрат   -  
13 Noiembrie 2012, 15:22
Sus ↑
***
amy   -  
13 Noiembrie 2012, 16:10
Sus ↑
Georgeta Mir - BRAVO!!!!!!
Sanda   -  
13 Noiembrie 2012, 17:42
Sus ↑
De acord cu comentariul ca ne-am saturat de angele gonte si stele pope. Mihaela BRAVO!!!
Victor   -  
13 Noiembrie 2012, 18:37
Sus ↑
Georgeta Mir
Sanda   -  
13 Noiembrie 2012, 21:41
Sus ↑
votat! p/u Georgeta Mir
Oleg   -  
14 Noiembrie 2012, 00:20
Sus ↑
Constantin Cheianu!!!!
Mariana   -  
14 Noiembrie 2012, 08:44
Sus ↑
Sunteti siguri ca ati luat in vizor toti oamenii care merita un titlu? In plus cred ca nu sunteti in masura sa nominalizati omul anului. E un sondaj fara o baza argumentata. Poate totusi incercati sa vedeti ce inseamna jurnalism adevarat, nu jurnalism comercial, unde de dragul banilor uitati si de mama. Un sfat- mai verificati textele inainte sa le postati, aveti o gramada de- a greseli.
Ina   -  
14 Noiembrie 2012, 10:12
Sus ↑
Draga Ina. In lume sunt sute de reviste care lanseaza sondaje si topuri. Fiecare isi au argumentele sale. De asemenea, scopul mass-mediei nu este numai in a face topuri si a scrie despre unele si aceleasi persoane, dar si a descoperi noi oameni. Noi incercam sa facem aceasta. Daca topul nostru nu corespunde cu parerea dvs nu e ceva grav. Fiecare are dreptul la parere si noi ne bucuram ca primim si mesaje de critica.

Ceea ce tine de jurnalism comercial. Nu stim ce aveti in vedere, dar nu uitati ca in cadrul unei redactii tot lucreaza oameni. Acesti oameni au familii si copii. Ei au nevoie de salariu si de remunerari. Dvs doar nu faceti un job gratuit? De unde ati luat ca jurnalismul este o activitatea sociala si un voluntariat? Daca e sa vorbim de top, noi am fost corecti si am facut asa ca sa poate vota oricine doreste: si cei care au bani si cei care nu au. Daca e sa vorbim de revista, atunci va asigur ca noi facem multe proiecte si articole necomerciale. Va inchipuiti ce s-ar intampla daca am scrie numai articole pe bani? Noi am pierde orice cititor. Va dau un exemplu, in numarul din octombrie am scris un articol cu Stefan Petrache. Foarte interesant. Va indemnam sa il cititi. Inca o remarca ar fi ca jurnalismul modern nu exista din vanzari din tiraj, ci din publicitate. Si aceasta o sa va spuna orice director de la orice publicatie din occident. Asa ca va rugam sa va ganditi inainte de a veni cu acuzari.

In privinta greselilor. Multumim de sfat. Vom lua in consideratie si vom lucra asupra greselilor, asa, de fapt, cum facem zi de zi.

Va multumim ca sunteti cu noi!
admin   -  
14 Noiembrie 2012, 10:48
Sus ↑
Toti votam zilnic pentru Marian Lupu deaorece pe parcursul timpului ne-a demonstrat ca e un om puternic pe arena politica!
Sabina   -  
14 Noiembrie 2012, 13:16
Sus ↑
nu exista mai bun politician decit Marian Lupu, el este omul prezentului care pledeaza pentru o democratie PURA! Pina acum am avut parte de o poltitica murdara cum spune aproape fiecare cetatean, dar Marian Lupu o sa transforme politica Republicii Moldova in una curata deoarece a inceput sa obtina rezultate in urma crearii politicii cu miine curate! Succese mari Marian Lupu!
MOSCOVCIUC   -  
14 Noiembrie 2012, 16:37
Sus ↑
imi place tandemul filat gonta. sa fie sanatosi. poate se incumeta filat sa faca o fapta buna daca altii au ezitat pina acun
pldm   -  
14 Noiembrie 2012, 18:41
Sus ↑
inca 20 puncte pentru Diana Guja
Dumitru   -  
14 Noiembrie 2012, 19:28
Sus ↑
Votez pentru Georjeta Mir
Galina   -  
14 Noiembrie 2012, 20:39
Sus ↑
Votez pentru Georjeta Mir
Galina   -  
14 Noiembrie 2012, 20:42
Sus ↑
Georjeta Mir
Galina   -  
14 Noiembrie 2012, 20:44
Sus ↑
Votez pentru Georjeta Mir
maria   -  
14 Noiembrie 2012, 21:17
Sus ↑
???? ARIDON ???????? ?? ????? ???????
:)   -  
14 Noiembrie 2012, 21:45
Sus ↑
Georgeta Mir - RARITET, BRAVO EI , MINDRIEA NOASTRA.
Mariana   -  
14 Noiembrie 2012, 23:25
Sus ↑
tot ce faceti e superrrrrr...topul, la categoria femeia anului, de ce figureaza si n.barbu...ce a facut ea ca sa merite titlul acesta, va rog vreau sa aflu de ce...ms multsi succes voua...
intotdeauna a voastra   -  
14 Noiembrie 2012, 23:37
Sus ↑
Georgeta, tinara, talentata shi oroginala! Iti tinem pumnii, o meriti !
Alex   -  
15 Noiembrie 2012, 13:30
Sus ↑
Carlas!!!!!!!!!
EU   -  
15 Noiembrie 2012, 16:33
Sus ↑
carlas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
ghita   -  
15 Noiembrie 2012, 18:28
Sus ↑
Carlas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nico   -  
15 Noiembrie 2012, 20:21
Sus ↑
Carlas !!
Nico   -  
15 Noiembrie 2012, 20:30
Sus ↑
CARLAS DREAMS - BRAIN RESSURECTION !!! - modifica PERCEPTIA si modeleaza ATITUDINEA!!!

P.S. asta nu e olimliada, cind ne mindrim ca femeile noastre pot ridica cele mai mari greutati sau pot coase pentru export haine hand made...
Dan   -  
15 Noiembrie 2012, 22:18
Sus ↑
CARLAS DREAMS - BRAIN RESSURECTION!!!
DAN   -  
15 Noiembrie 2012, 22:26
Sus ↑
blogger-itele sunt faine
yyyy@mail.md   -  
15 Noiembrie 2012, 22:45
Sus ↑
De ce lasati comentarii cu atac la persoana Mihaelei Gherasim, insa pe cele de la asa zise mari vedete, le stergeti? Daca sunteti corect anulati toate comentariile tendentioase.
Intrebare   -  
16 Noiembrie 2012, 09:43
Sus ↑
pentru ca asta e o revista care se respecta si nu mahala. de asta nu e loc de spalat rufele si frustrarile
aspuns   -  
16 Noiembrie 2012, 11:39
Sus ↑
la care categorie se da acest titlu,dupa greutatea scandalurilor ori a lucrurilor frumoase? E tenebra lista cu persoane intimplatoare.Avem ziaristi buni de calibru,femei de afaceri care au iesit in afara tarii prin calitatea productiei,politicieni care au miscat piatra de mormint lasata de la conducerea precedenta-in umbra,dind voce tarii la nivel international,oameni in situatii dificile care au reusit sa iasa verticali ,poeti,academicieni tineri, avocati care au cistigat procese socante,si mai ales ,au cultura,exprimare,tinuta,au merite.Dati dovada de seriozitate.
L.M.   -  
16 Noiembrie 2012, 12:39
Sus ↑
Despre care academicieni vb? Despre cei care peimesc bani pentru proiecte si nu stiu pe ce le cheltuie? Hai sa fim seriosi. Dar poeti? Care poeti? Cei care stau si beau la Uniunea Scriitorilor? Avocati? Cati avocati cinstiti ati intalnit? E ridicol ce spui... Topul e bun si asa cum este...
vasile   -  
16 Noiembrie 2012, 13:08
Sus ↑
DL FILAT, dupa caracterul pe care-l are ca politician,nu vorbeste mult ,se implica la maxim ,are o tinuta si o vorbire de invidiat,exigent,are stofa de veritabil politician si rezultate bune in ceea ce se implica.Apropo,unicul politician-conducator care lucreaza pentru toti-el fuge,ceilalti stau pe scaune si astepta sa-i culeaga roadele.
lucia   -  
16 Noiembrie 2012, 13:10
Sus ↑
lucia, Filat unicul conducator care lucreaza pentru toti-el fuge, ceilalti stau si asteapta sa-i culeaga roadele, cum poti sa spui una ca asa si cum poti sa crezi asemenea timpenii. Nu inseamna ca daca apare zilnic la televizor inseamna ca munceste. Lumea deja e saturata de aparitia lui zilnica pe la televizor, alearga la fiecare eveniment ca sa il vada lumea si sa isi reprezinte imaginea plus la toate , Filat nu e ceea ce arata in mass-media....poporul deja vede fatarnicia de care a dat dovada pe parcursul timpuluidecind e ministru.
carizma   -  
16 Noiembrie 2012, 13:15
Sus ↑
n-am inteles dar unde e Jilihovschi, a aparut in loc Parfeni, ce e asta?
mimo   -  
16 Noiembrie 2012, 14:53
Sus ↑
Pasha Parfeny e la nominatia "Artistul anului", iar Andrei Jelihovschi e la nominatia "Descoperirea anului". Nimeni nu a disparut.
admin   -  
16 Noiembrie 2012, 15:30
Sus ↑
cea mai frumosa este Stela POPA Dungaciu
marga Dungaciu   -  
16 Noiembrie 2012, 16:12
Sus ↑
marga, asa o fi, dar daca e vorba de poza, nu de persoana concreta :)
clanul Dungaciu originar din Dambovitza   -  
16 Noiembrie 2012, 18:13
Sus ↑
Mie nu mi se pare ca e cea mai frumoasa, si nici ca daca o cheama si Dungaciu are ceva in plus fata de Popa simplu . ...fiecare dupa mentalitati si gusturi.
Impresie   -  
16 Noiembrie 2012, 19:25
Sus ↑
Carlas a fost o adevarata descoperire pentru mine, devenind o adevarata dependenta pentru sufletul meu. 1 pentru CSD
Gri   -  
16 Noiembrie 2012, 21:14
Sus ↑
Pentru Dusman: Naforniță, Josan și S. Lopez sunt artiștii care s-au impus prin talentul lor în afara țării (la diverse competiții și evoluări internaționale, top-uri de prestigiu etc )... P. Parfeni, poate mai puțin în afara țării, dar cred, că e unul din cei mai talentați artiști basarabeni: voce, timbru, carismă, potențial... Așa că, nominalizările VIP-ului sunt și aici bine argumentate... Bravo.
titi   -  
17 Noiembrie 2012, 07:13
Sus ↑
Bravo GEORGETEI , cu ea femeile se simnt REGINE !!!!!!!!!
MARIANA   -  
17 Noiembrie 2012, 09:58
Sus ↑
Votez
Valentina Nafornita, Cristina Iovu, Iurie Leanca, Mihaela Gherasim, Anatol Golea, Natalia Gherman, Feyruz Isayev!
MULT SUCCES TUTUROR PARTICIPANTILOR!



coleg   -  
17 Noiembrie 2012, 22:04
Sus ↑
30 de puncte pentru Diana Guja
yyyy@mail.md   -  
17 Noiembrie 2012, 22:35
Sus ↑
DOAR PENTRU ,,ARIDON''...
NESTOR   -  
18 Noiembrie 2012, 15:21
Sus ↑
Geta Mir -bravo bravo bravo.....succese mari in continuare
mariana   -  
18 Noiembrie 2012, 19:40
Sus ↑
votez Georgeta mir
alina   -  
18 Noiembrie 2012, 21:19
Sus ↑
foarte foarte eleganta stela popa. frumoasa femeie
romania   -  
19 Noiembrie 2012, 08:42
Sus ↑
si constantin tanase, dorin chirtoaca, natalia barbu. acestia 4 suntpreferatii.
romania   -  
19 Noiembrie 2012, 09:23
Sus ↑
natalia barbu sota si ea frumoasa foc.cred ca se putea posta o poza mai reusita, altfel, superba
romania   -  
19 Noiembrie 2012, 11:01
Sus ↑
Stela Popa e nu doar frumoasa dar are un farmec deosebit!
carla   -  
19 Noiembrie 2012, 12:03
Sus ↑
Farmecul consta in naturalete si talent. Il au atat Mihaela Gehrasim, cat si Angela Gonta....Popa, mai putin din ambele. Frumusetea e doar o apreciere subiectiva. Mie mi-e total neinteresanta ca femeie figura Stelei.
Romania altfel   -  
19 Noiembrie 2012, 13:00
Sus ↑
Da tu "Romania altfel" esti lesbiana sau poponar, din acest motiv nu iti place Stela Popa. E normal.
Feministu   -  
19 Noiembrie 2012, 20:21
Sus ↑
Da bai Dane....unul care canta prostii merita sa castige,da ? Vai de tine daca asa apreciezi tu talentele...
Pentru Dan   -  
19 Noiembrie 2012, 22:27
Sus ↑
Da eleganti fani mai are Stela Popa...fiecare vedeta cu cei ce o reprezinta, dupa asemanare....sau o fi chiar ea autoarea "feminista" :-)
normal   -  
20 Noiembrie 2012, 11:01
Sus ↑
De ce nu putem vota? De cateva zile nu se mai poate.
de ce?   -  
20 Noiembrie 2012, 11:34
Sus ↑
sau imi pare mie, sau cineva pe aici are misiunea sa tulbure apele? vip, faceti curatenie.
misiunea   -  
20 Noiembrie 2012, 13:03
Sus ↑
Impreuna votam pentru Marian Lupu pentru ca el este cel mai influient politician al anului!!
carizma   -  
20 Noiembrie 2012, 13:11
Sus ↑
Georgeta succes.
Dan   -  
20 Noiembrie 2012, 16:28
Sus ↑
Inca 100 de puncte pentru Diana Guja
yyyy@mail.md   -  
20 Noiembrie 2012, 19:29
Sus ↑
Bravo, Georgeta, tzine-o tot asa !!!! Suntem alaturi de tine.
Tatiana   -  
20 Noiembrie 2012, 19:58
Sus ↑
Georgetta Mir -descoperirea mea de anul acesta ...si a multor femei ! The best!!!
nataly   -  
21 Noiembrie 2012, 13:40
Sus ↑
DE CE NU PUTEM VOTA?
?   -  
22 Noiembrie 2012, 08:59
Sus ↑
Imi e greata deja de tipii si tipele ignorante care auzind de CsD spun "canta cu prostii, bla bla bla". Ascultati Hobsons Choice, ascultati pentru cei ce pot, ascultati Vliubleni cu Dara, ascultati Nascut in Moldova , ascultati Inima, Esli Bi, Na perekriostkah si ascultati TATA, snobi ignoranti ce sunteti. Carlas a putut sa faca o tara sa rada de propria prostia si lipsa de educatie si a demonstrat de zeci de ori deja ca nu a facut-o pentru ca nu poate altfel sau pentru ca reprezinata acea "subcultura" ci pentru a satiriza problemele cu care in afara de cativa oameni nu lupta nimeni in tara asta. Mi-e sila de voi! Iar celor care vor ravni sa imi raspunda le spun sa nu-si incordeze organizmul imputit de 'ntelectuali. Si inca ceva, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar chiar nu ma mandresc cu faptul ca moldovencele cos haine pentru export. Nu stiu pe cine, cu exceptia la cateva pitipoance care habar nu au de cum traieste un om de rand, il marcheaza aceasta activitate. Pentru Jelihovschi aplauze!!
Ignorantilor!   -  
22 Noiembrie 2012, 19:55
Sus ↑
Bravo, Georgeta! Succese mari!
Lidia   -  
22 Noiembrie 2012, 21:54
Sus ↑
Constantin Cheianu & Anatol Golea

Роман   -  
22 Noiembrie 2012, 22:34
Sus ↑
,,A R I D O N'' --ESTE TOT CE NE DORIM...
NESTOR   -  
23 Noiembrie 2012, 09:56
Sus ↑
Marian Lupu mult mai mult merita, a dovedit asta, nu cred ca Filat e atit de capabil e , pentru a deveni politicianul anului.
victor   -  
23 Noiembrie 2012, 11:27
Sus ↑
Victor... LUPU merita foarte multe :)) pentru statul frumos pe scaunul din parlament...
p/u victor   -  
23 Noiembrie 2012, 11:45
Sus ↑
Lupu M
Gh   -  
23 Noiembrie 2012, 23:25
Sus ↑
Marian Lupu mult mai mut merita,a dovedit aceasta...
embanari@gmail.com   -  
24 Noiembrie 2012, 04:51
Sus ↑
CARLAS DREAMS - ARTIST - ascultati:- ИСКУСТВО ЛЮБВИ si INIMA!!!

P.S.
~la businessman-ul anului tb. reformulat ~ ~Cel mai "tare" platitor de TVA~ sau "importator nr.1 im MOLDOVA";

- sa--sha si pa - sha -- Artist GODA))))):????

- CSD si Nafornita - piesa interesanta na razmisleienie >>>>>>>>
VOT (ВОТ)   -  
24 Noiembrie 2012, 12:15
Sus ↑
Aridon the best
corina   -  
25 Noiembrie 2012, 22:37
Sus ↑
Jurnalul lucreaza intens..pentru a-si ridica raiting-ul...prin voturi unanim ...:))))...incorecte masuri de pr...)))
eco   -  
27 Noiembrie 2012, 18:57
Sus ↑
Victor Chironda, să te văd în frunte!
Angela   -  
27 Noiembrie 2012, 19:11
Sus ↑
BRAVO DRAGOS
RIMIS ELENA   -  
27 Noiembrie 2012, 21:45
Sus ↑
BRAVO DGAGOS
RIMIS ELENA   -  
27 Noiembrie 2012, 21:46
Sus ↑
Doina Sulac nu s-a certat cu toata lumea, si-a cerut doar drepturile pe care le are ca mostenitoare a numelui Sulac.Chiar credeti ca-i proasta si nu stie ce face? Am urmarit-o in multe interviuri si stie sa puna punctul pe i fara sa jigneasca pe nimeni.Vi se pare corect ca BOTGROS sa o faca CANTAREATA OARECARE? A fi cantaret oarecare inseamna o persoana anonima care canta prin baruri, carciumi...iar a fi INTERPRET inseamna persoana publica , care canta pt un popor, ceea ce face si DOINA., iar aparita ei la spectacole starneste isterie.Vi se pare putin asta?Inca s-a purtat decent cu BOTGROS dupa cat a jignit-o.Daca ziarele o numesc REBELA, eu sunt mandru ca sunt fanul unei asemenea interprete cu voce de aur.Nici nu stiu ce sa-ti urez, bafta pt "'rebelul"anului sau bafta la urmatoarele realizari muzicale..sA ALEAGA TOT FANII TAI.
plugar valy   -  
27 Noiembrie 2012, 22:39
Sus ↑
ce prostie, chiar nu se vede ca se sapă în pămînt cei de la PL, de cînd Receanu e oficialul anului, de unde atîtea voturi, sus Chirtoacă
Ilie G   -  
28 Noiembrie 2012, 12:16
Sus ↑
iar pro tv nu ezita la capitolul nesimtire
pro   -  
28 Noiembrie 2012, 16:09
Sus ↑
ii intrece cu mult jurnal tv, prin 'fatza sa' si metodele neloiale , la acest capitol :-)
jrt   -  
28 Noiembrie 2012, 19:19
Sus ↑
Georgeta Mir!!!
Lidia   -  
28 Noiembrie 2012, 21:57
Sus ↑
Natalia Gherman expert în domeniul său și ca mama este buna. Stiu personal pe ea.
Decebal   -  
29 Noiembrie 2012, 00:02
Sus ↑
Лупу
олег   -  
29 Noiembrie 2012, 00:08
Sus ↑
Care Dorin Receanu ? .......cum poate fi el comparat cu Dorin Chirtoacă. Singurul lucu ce este în comun e doar numele!!
Marin   -  
29 Noiembrie 2012, 12:36
Sus ↑
Cel mai bun businessman al anului 2012 este Feirus Isaev. Cred ca cu acest fapt vor fi de acord majoritatea.
Camerzan Vitalie   -  
29 Noiembrie 2012, 20:13
Sus ↑
Feiruz Isaev cel mai bun businessman!
Camerzan Vitalie   -  
29 Noiembrie 2012, 20:21
Sus ↑
Alegem omul anului - CE ??? - TE REPREZINTA.....

CARLAS DREAMS !!! ~ FIECARE ALEGE - POTI SA FII MAI BUN ?...??...., daca NU - CASTILE ' N URECHI - SI P.O.H.U.I. - Un cintec PERTINENT despre ATITUDINE !!! - ESTI BRAVO - UN ARTIST TALENTAT, CORECT si ACTUAL!!!


DAN   -  
30 Noiembrie 2012, 17:07
Sus ↑
gonta creste in voturi ca fat frumos din poveste ha ha ha. penibil si vip rusine ca acceptati trisarile
trisori   -  
30 Noiembrie 2012, 18:42
Sus ↑
Pentru DIANA GUJA respect si incurajare de a scrie in continuare !
P.S. de la fostul coleg de clasa si banca ( scoala N 36, clasa 5"b")
I wish you Succese,inspiratie si imaginatie fara limite !!! Goog Luck !
yyyy@mail.md   -  
30 Noiembrie 2012, 21:58
Sus ↑
C. Cheianu, sluga platita a mafiotilor Topa, ~omul anului~? Va-ha-ha...
ursu ion   -  
01 Decembrie 2012, 09:15
Sus ↑
diana guja - un blog colorat care ma inspira si imi da de gandit. multumesc, diana!
du   -  
01 Decembrie 2012, 14:36
Sus ↑
toți polițiștii s-au pus la votat, Receanu are mai multe voturi ca filat :) :D, miracol !!!
Ilie G.   -  
01 Decembrie 2012, 16:49
Sus ↑
si ca incurajarea sa nu ramana pe loc drept, acord DIANEI GUJA 300 de puncte pentru locul II
yyyy@mail.md   -  
01 Decembrie 2012, 17:03
Sus ↑
Asculta, majoritatea pieselor CsD nu au nici un sens sau nu reprezinta nimic deosebit, nu stiu de unde te-ai luat tu asa mare expert in muzica ! A lupta cu problemele din tara nu inseamna a asculta asa cantece, dar inseamna sa creezi locuri de munca, de a educa populatia, si in primul rind nu de a ironiza problemele din tara, dar a lupta conra lor si sa ne mandrim pentru oamenii care fac tara noastra cunoscuta peste hotare! Bravo Cristinei Iovu, care in conditii mizere a reusit sa concureze la nivel interantional si sa obtina o medalie de bronz! Bravo Georgetei Mir, asigura cu munca mai mult de 150 de lucratori ! Dar stii ce inseamna locuri de munca, inseamna sa asiguri cu hrana oamenii in tara asta care nu au ce manca! Si nu doar coasa pentru export, dar e designer vestimentar si are un brand care deja e cunoscut si in Rusia. E regretabil ca acei care ironizeaza problemele si canta prostii sunt apreciati mai tare decat niste oameni care chiar merita si chiar fac ceva pentru tara asta, fie ii aduca faima, fie asigura oamenii cu locuri de munca. Dar din pacate asta e, multa prostie in tara asta !
p/u Ignorantilor   -  
04 Decembrie 2012, 03:48
Sus ↑
Drgoș noi te iubim române,ești român deci poți să fii primul!!!
Sebastian   -  
17 Decembrie 2012, 23:10
Sus ↑